Shop More Submit  Join Login
About Varied / Hobbyist Member GosiaFemale/Poland Recent Activity
Deviant for 2 Years
Needs Premium Membership
Statistics 118 Deviations 16,464 Comments 9,810 Pageviews

Newest Deviations

stamp - don't judge a book... by Daeg-Niht PolHun Stamp by ChokorettoMilku Support History: Hetalia Stamp PolUa by AtreJane

Favourites

deviantID

CesiaMargit's Profile Picture
CesiaMargit
Gosia
Artist | Hobbyist | Varied
Poland
Expert by HiddenCookie Hungarian Language Level-Beginners by animefan046 Stamp: German Language Intermediate by MafiaVamp BT EN Language Level stamp3 by Faeth-design


Love PL by desz19 :iconpolishstamp1::iconpolishstamp2:APH: Elizabeta x Feliks Stamp by Chibikaede Stamp: Polish Hungarian Friendship/Brotherhood by kinga-saiyans Biology Stamp by TandenfeeHistory vs pinky girls stamp by PhobsSTAMP: German Accents by EllamenopeaChemistry Stamp by TandenfeeAlchemy Stamp by Univenon Fantasy by ashestoHistory Stamp by TheStampCollectorSTAMP: Sting Fan by DarkJediPrincessThe Spanish Inquisition II by TerrorCookielibra stamp by maryduranStamp: PolandxUkraine by Janbearpig

Too lazy for English description, sorry. And I still make to much mistakes so... If you want to know something about me just ask ;) I don't bite :)

Jestem taką sobie zwykłą osóbką, mającą bzika na punkcie biologii (uwaga byle rzecz może mi się skojarzyć z tym zacnym przedmiotem, a wtedy - wpadłeś, zaczynam nawijać, a ogólnie uwielbiam gadać. Kiedyś ludzie dookoła mnie się śmiali, że jak by mi płacili za każde słowo, to byłabym multimiliarderem ). Mimo, że byłam na biol-chemie mam pół humanistyczny umysł i nie mogę po prostu żyć bez pisania. Oprócz tego interesuję się historią ( jednak alfą i omegą pod tym względem nie jestem ;-) ) i mitologią słowiańską. Kiedyś moja przyjaciółka zaraziła mnie ciekawością do anime, ale nie obejrzałam więcej niż kilka - jakoś nie ciągnie mnie do tego aż tak bardzo. Mam za to swoje ulubione, do którego lubię czasami wracać, kiedy mam zły humor, to jest Fullmetal Alchemist, a dokładnie re-make, FMA Brotherhood. Zakochałam się po prostu w tej historii, czy raczej w jednym szczególnym jej aspekcie, to jest alchemii. Mam na jej punkcie prawdziwego bzika, więc jeśli znasz jakąś dobrą książkę fantastyczną, w której pojawia się ten motyw to już mamy o czym rozmawiać ;)
Czytuję głównie fantastykę polską, chociaż oczywiście nie tylko. Moim ulubionym autorem, którego książki mnie uzależniają jest Andrzej Pilipiuk, a ukochanej powieści, czy też opowiadania chyba nie mam - za dużo tego! :) Oprócz tego nie pogardzę dobrym kryminałem, najlepiej historycznym. Książki, w których akcja zawiązuje się w przeszłości też są w cenie :D
Uwielbiam słodycze,szczególnie wszystko,co ma w sobie mleczną czekoladę *u*

Właściwie to jestem jedynaczką, ale mentalnie mam siostrzyczkę i jednego "brata", z którymi zdarza mi się czasami dzielić myśli....(bójcie się dzieci xD) Są nimi:

:iconender277:
:iconshi111:
:iconflag-poland: Made In Poland by desz19 I love blue stamp by Paddy-fan Not Homophobic Stamp by sewreel I Love Cats Stamp by A-R-Allen Narnia Stamp by Kezzi-RoseFullmetal Alchemist Stamp by Colonel-Chickenfma stamp by silverMoonGuardian+ stamp: Brotherhood + by HelixelRoyai Stamp by Colonel-Chickenbook love stamp by Eirene86Books by empire539STAMP: I Love Reading! by mellissageovanaI love animals stamp by MasanohashiLost in my imagination... by PixieRiot
Interests

Activity


Cienka linia by CesiaMargit
Cienka linia
Za bardzo się o tym rysunku nie rozpiszę :) Powiem tylko, że powstał w środę na szkoleniu bhp, bo musiałam czymś zająć ręce i skupić wzrok (na prezentacji multimedialnej już się nie dało), żeby nie zasnąć, a przy tym cokolwiek zapamiętać. Późna pora i te sprawy... Oczywiście obrazek nie jest idealny, ale postanowiłam go nie poprawiać - zadowala mnie efekt, który stworzył, a rysowałam bez gumki do mazania (nie wzięłam zwyczajnie). Kto chce, może spróbować zinterpretować o co mi chodziło ;)
Loading...
(APH) Wo der Teufel gute Nacht sagt by CesiaMargit
(APH) Wo der Teufel gute Nacht sagt
"Gdzie diabeł mówi dobranoc" --> Jeśli w tytule niemieckim są byki, poprawiać mnie, konstruktywna krytyka zawsze w cenie...
Ten cytat, wzięty właściwie z opowiadania Pilipiuka przypasował mi do tematyki obrazka. Już tłumaczę o co chodzi.
Na rysunku jest jedno z moich OC stworzone do uniwersum Hetalii, Joanna Łukasiewicz (Małopolska/Kraków). Można uznać że to taka luźna ilustracja do mojego opowiadania "APH: Todesengel"  .
Skąd u mnie chęć zobrazowania czegoś takiego? Kupiłam sobie niedawno bardzo ciekawą książkę biograficzną o rotmistrzu Pileckim, stąd ta ciężka tematyka.

Jako tło posłużyłam się między innymi dwoma cytatami. Pierwszy autorstwa Tadeusza Borowskiego - Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach. oraz drugi, będący fragmentem wspomnień jednego z byłych więźniów obozu, Władysława Bartoszewskiego. ( Chcieli nas złamać, odczłowieczyć. Osiągnęli efekt. Zaczęliśmy się bać. )
Reszta napisów to myśli i refleksje mojej postaci, która wciąż nie potrafi wyprzeć tamtych lat z pamięci. Tutaj chcę jeszcze zaznaczyć, że numer który nosiła jako więźniarka jest wymyślony, każda zbieżność z ewentualnym faktycznym jego posiadaczem jest przypadkowa.

APH by Himaruya
Loading...
Red Fever by CesiaMargit
Red Fever
Kawałek czasu temu odświeżałam sobie antologię Pilipiuka "Czerwona Gorączka" i postanowiłam spróbować zilustrować tytułowe opowiadanie.
Tak, to w prawym górnym rogu to moje pierwsze kroki z cyrylicą pisaną. Ha, ha, zwyczajnie mi tam pasowała, ale wiem że wyszło koślawo (rękę jeszcze muszę poćwiczyć, na to przyjdzie czas ;) ) W tym miejscu dziękuję :iconender277: , że raczyła sprawdzić czy to w ogóle ma ręce i nogi :D Dla tych, którzy tak jak ja są "zieloni" pod względem wschodnich znaków: красная лихорадка (fonetycznie to będzie coś około: krasnaja lichoradka, ale pewności nie mam ;) ) , czyli na nasze "czerwona gorączka"
Dalsza części opisu to spoiler do opowiadania, czytasz na własną odpowiedzialność.


Jegomość o, przepraszam, obywatel na obrazku to tak zwany "duch zarazy". Pilipiuk podszedł do tematu rewolucji bolszewickiej jak do epidemii tajemniczej choroby, wywołanej przez wirusa, który powoduje niezbadane zmiany w ludzkim mózgu...Z podobnym stworzeniem, jak na rysunku można się było spotkać w opowiadaniu tego samego autora "2586 kroków".

"Czerwona Gorączka" by Andrzej Pilipiuk
Loading...
  • Mood: Joy
  • Listening to: Sabaton-Inmate 4859
  • Reading: Jacek Komuda - Zborowski
  • Eating: krokiety
  • Drinking: woda mineralna
Tagnęła mnie :iconkarcia19: A, to proszę bardzo.

Zasady:
1. Musisz opublikować zasady. 
2. Odpowiedz na 6 pytań do ciebie i wymyśl 6 pytań dla osób, które taggujesz.
3. Wybierz 6 ludzi i umieść ich awatary w journalu. 
4. Nie ma takiego czegoś jak "jeśli to czytasz, jesteś otaggowany".
5. Masz zataggować 6 ludzi.
6. Nie ma tagg-back (powrotów).  
7. Musisz opublikować żurek, a nie komentarz.

No to jedziemy z tym koksem.

1. Kim chciał/a byś zostać w przyszłości? (Mało kreatywne, ale cóż)
Haa! Trafne pytanie, ale odpowiedź na nie macie w moim poprzednim journal'u.
 Dostałam się na położnictwo, więc to chyba logiczne,
kim zostanę?

2. Ulubione anime? Dlaczego?

Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Dlaczego? Hmm, właściwie ostatnio mam zastój
z oglądaniem animców,
jakoś mnie już tak do nich nie ciągnie,
ale właśnie do tej serii mam przeogromny sentyment. Ach, ta alchemia ;)

3. Który paring z Hetalii jest twoim ulubionym, a którego wręcz nie cierpisz? (U mnie ukochany to LietPol, a znienawidzony to RusLiet)

Dobrze, zacznę od ulubionego. Definitywnie PolHun,
chociaż PolUkr też zajmuje wysoką pozycję ;)
Najbardziej znienawidzony? Haha, LietPol i RusPol
 (wybacz, autorko pytań ;P )
Ach, na wysokiej pozycji znienawidzonych paringów
klaruje się też DenNor i NorIce. Co wy,
fanki robicie z jedną z moich ulubionych postaci :XD:

4. Jaką mangę aktualnie czytasz?

Żadną, jak już wspominałam mam pod tym względem zastój.
No, chyba że liczyć Naruto, które czytam bo chcę wiedzieć jak to
dziadostwo się skończy i okazjonalnie Kuro.

5. Gdybyś miał/a do wyboru każde miejsce na świecie, gdzie chciał/a byś mieszkać?

Uwielbiam moje miasto i mój kraj
i chyba nie potrafiłabym się z tym rozstać na zawsze, ale...
Budapesztem takim bym nie pogardziła. Tudzież Trondheimem.
O, najchętniej wybudowałabym sobie zimową chatkę w Norwegii,
a letniskową na Węgrzech, tak to jest myśl :D

6. Ulubiona kreskówka z dzieciństwa ? :>

Dużo tego było.
W czołówce klaruje się "Było sobie życie" i cała reszta tałatajstwa z tej serii.
Z polskich kreskóweczek to "Dziwne przygody kota Filemona"
i "Wędrówki Pyzy" bodajże.
 Ach, zapomniałabym jeszcze o "Reksiu" :meow:

Kogo by tu tagnąć...

:iconelbaf:
:iconender277: (tak oto masz podwójną porcję pytań :D )
:iconauntelisa:
:iconmrowkaantonowka:
:iconshi111:
:iconeksperimentgaj:

No i pytania...
1. Twoja
najśmieszniejsza sytuacja/ wpadka z dzieciństwa?

2. Twój ulubiony film? (twórcze, wiem)

3. Szczerze...Ile chciałbyś/ chciałabyś mieć lat i dlaczego? ;)

4. Gdybyś mógł/ mogła przenieść się w czasie
to gdzie byś wylądował/ wylądowała i dlaczego?

5. Ulubiony bohater z książki/ anime/ mangi/ filmu/ bajki?
 (Możesz podać po jednym z każdej kategorii :meow: )

6. Jakim byłbyś/ byłabyś zwierzęciem,
gdybyś miał/ miała zostać animagiem? :D

Meanwhile in Verona... by CesiaMargit
Meanwhile in Verona...
Kreatywny tytuł to podstawa! :D W każdym bądź razie postać na rysunku to moje nowe OC. A to niespodzianka, prawda?
Jak by się ktoś doczytać nie mógł jego danych personalnych na rysunku, to śpieszę z wyjaśnieniem, nazywa się Paolo Giuseppe Fallaci. Drugie imię bynajmniej nie jest przypadkowe :)
A teraz trochę o nim. Właściwie nie zrodziłaby się w mojej głowie myśl, aby go wykreować, gdyby nie :iconender277:. Pan na rysunku powyżej jest OC stworzonym na potrzeby fika, który z nią wspólnie piszemy, nawiązującego do Sagi Cienia Orsona Scotta Carda. Wyrażając się ściślej wydarzenia w nim przedstawione odbywają się na około trzy lata po zakończeniu akcji "Cienia Olbrzyma" (no, nie licząc ostatniego rozdziału...). Dalszą część jego krótkiego bio czytasz na własną odpowiedzialność - zawiera spoilery :)
Paolo to rodowity Włoch mieszkający w Weronie, ma 35 lat, żonę jędzę i dewotkę oraz specjalizuje się w jakże interesującej dziedzinie biologii, jaką jest genetyka (drugie imięęę). Jest jednym z kilku współpracowników owianego złą sławą naukowca - Constantine'a Volescu, który niegdyś postanowił uruchomić genetyczną bombę zwaną Kluczem Antona. I tak powstał Chocapic Groszek, vel Julian Delphiki. Jakie są motywy działania Paolo na razie nie zdradzę, to wszystko będzie w opowiadaniu.
Na rysunku dość wyraźnie zaznaczyłam, że coś nie tak jest z lewą dłonią Włocha. To bardzo długa i smutna historia... Otóż, jego żona Grazia (OC :iconender277: !) poprosiła lubego pewnego dnia o naprawienie robota kuchennego, ale tak go przy tym rozproszyła, iż biedaczek skończył z ręką zdaną na wirujące ostrza zagłady. Palce, mięśnie i ścięgna były tak rozchlastane, że prościej było lekarzom amputować część kończyny i zafundować mu mobilną protezę, której zgrabny kształt i niecodzienny design przedstawiłam na obrazku. A czego się spodziewali? >.>

Już się o nim za bardzo rozpisałam - reszta w swoim czasie.

Paolo Giuseppe Fallaci by me
Shadow's saga by Orson Scott Card
Loading...
  • Mood: Joy
  • Listening to: Sabaton-Inmate 4859
  • Reading: Jacek Komuda - Zborowski
  • Eating: krokiety
  • Drinking: woda mineralna
Tagnęła mnie :iconkarcia19: A, to proszę bardzo.

Zasady:
1. Musisz opublikować zasady. 
2. Odpowiedz na 6 pytań do ciebie i wymyśl 6 pytań dla osób, które taggujesz.
3. Wybierz 6 ludzi i umieść ich awatary w journalu. 
4. Nie ma takiego czegoś jak "jeśli to czytasz, jesteś otaggowany".
5. Masz zataggować 6 ludzi.
6. Nie ma tagg-back (powrotów).  
7. Musisz opublikować żurek, a nie komentarz.

No to jedziemy z tym koksem.

1. Kim chciał/a byś zostać w przyszłości? (Mało kreatywne, ale cóż)
Haa! Trafne pytanie, ale odpowiedź na nie macie w moim poprzednim journal'u.
 Dostałam się na położnictwo, więc to chyba logiczne,
kim zostanę?

2. Ulubione anime? Dlaczego?

Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Dlaczego? Hmm, właściwie ostatnio mam zastój
z oglądaniem animców,
jakoś mnie już tak do nich nie ciągnie,
ale właśnie do tej serii mam przeogromny sentyment. Ach, ta alchemia ;)

3. Który paring z Hetalii jest twoim ulubionym, a którego wręcz nie cierpisz? (U mnie ukochany to LietPol, a znienawidzony to RusLiet)

Dobrze, zacznę od ulubionego. Definitywnie PolHun,
chociaż PolUkr też zajmuje wysoką pozycję ;)
Najbardziej znienawidzony? Haha, LietPol i RusPol
 (wybacz, autorko pytań ;P )
Ach, na wysokiej pozycji znienawidzonych paringów
klaruje się też DenNor i NorIce. Co wy,
fanki robicie z jedną z moich ulubionych postaci :XD:

4. Jaką mangę aktualnie czytasz?

Żadną, jak już wspominałam mam pod tym względem zastój.
No, chyba że liczyć Naruto, które czytam bo chcę wiedzieć jak to
dziadostwo się skończy i okazjonalnie Kuro.

5. Gdybyś miał/a do wyboru każde miejsce na świecie, gdzie chciał/a byś mieszkać?

Uwielbiam moje miasto i mój kraj
i chyba nie potrafiłabym się z tym rozstać na zawsze, ale...
Budapesztem takim bym nie pogardziła. Tudzież Trondheimem.
O, najchętniej wybudowałabym sobie zimową chatkę w Norwegii,
a letniskową na Węgrzech, tak to jest myśl :D

6. Ulubiona kreskówka z dzieciństwa ? :>

Dużo tego było.
W czołówce klaruje się "Było sobie życie" i cała reszta tałatajstwa z tej serii.
Z polskich kreskóweczek to "Dziwne przygody kota Filemona"
i "Wędrówki Pyzy" bodajże.
 Ach, zapomniałabym jeszcze o "Reksiu" :meow:

Kogo by tu tagnąć...

:iconelbaf:
:iconender277: (tak oto masz podwójną porcję pytań :D )
:iconauntelisa:
:iconmrowkaantonowka:
:iconshi111:
:iconeksperimentgaj:

No i pytania...
1. Twoja
najśmieszniejsza sytuacja/ wpadka z dzieciństwa?

2. Twój ulubiony film? (twórcze, wiem)

3. Szczerze...Ile chciałbyś/ chciałabyś mieć lat i dlaczego? ;)

4. Gdybyś mógł/ mogła przenieść się w czasie
to gdzie byś wylądował/ wylądowała i dlaczego?

5. Ulubiony bohater z książki/ anime/ mangi/ filmu/ bajki?
 (Możesz podać po jednym z każdej kategorii :meow: )

6. Jakim byłbyś/ byłabyś zwierzęciem,
gdybyś miał/ miała zostać animagiem? :D

Journal History

AdCast - Ads from the Community

×

Comments


Add a Comment:
 
Hidden by Owner
Hidden by Commenter
:iconloveemerald:
LoveEmerald Featured By Owner Oct 7, 2014  Hobbyist General Artist
Conga-Rats - Updated :iconsaysplz: Wszystkiego najlepszego!! :cake: :party: CCCOOOOOOOLLLLLLLOOOORRRSSSS! 
Reply
:iconcesiamargit:
CesiaMargit Featured By Owner Oct 7, 2014  Hobbyist General Artist
Dziękuję. :)
Reply
Hidden by Owner
Hidden by Commenter
(1 Reply)
:iconabalamanderson:
AbalamAnderson Featured By Owner Sep 7, 2014  Professional Digital Artist
May I ask for you're thoughts on my piece please ?
abalamanderson.deviantart.com/…
And I sent you a Llama because I'm awesome and so are you, hehe
Wolf Uhh 
Reply
:icondominikmellen:
dominikmellen Featured By Owner Aug 25, 2014  Hobbyist Traditional Artist
Thanks for the fave :) Dzieki :)
Reply
:iconcesiamargit:
CesiaMargit Featured By Owner Aug 25, 2014  Hobbyist General Artist
Nie ma za co (you're welcome) :)
Reply
:icondominikmellen:
dominikmellen Featured By Owner Aug 25, 2014  Hobbyist Traditional Artist
Ánoo rozumiem :) Ďakujem :)
Reply
Add a Comment: